opis ozonowania

Wykonujemy dezynfekcję za pomocą metody ozonowania przy użyciu nowoczesnych, atestowanych wydajnych ozonatorów z możliwością zaprogramowania ozonowania sekwencyjnego.

WYJAŚNIENIE :

Ozonowanie to sposób przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających. Ozonowanie idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna i  środowiska wolnego od zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, wirusów oraz zarodników pleśni i grzybów.

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) – postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników np takich jak bakterie, wirusy, pierwotniaki. Dezynfekcje przeprowadza się na wiele sposobów. Można np. wykonać dezynfekcję za pomocą nowoczesnej metody ozonowania

Ozonowanie to metoda skuteczna bezpieczna i ekologiczna.
Wytworzony ozon ma silne właściwości odkażające. „Robi swoje” i się szybko rozpada.

Wymagane jest zabezpieczenie pomieszczenia przed ozonowaniem – zamknięcie drzwi i okien, zakrycie kratek wentylacyjnych, otwarcie szaf
Po zakończeniu ozonowania konieczne jest bardzo dokazane wywietrzenie pomieszczeń

Bezpośrednio po ozonowaniu musimy wejść do pomieszczenia, aby zacząć wietrzyć.
Wtedy stężenie ozonu jest wysokie i może być bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia.
Nie wolno robić tego bez użycia masek przeciwgazowych z odpowiednimi filtrami.

Po  dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia i odpowiednim czasie karencji ok. 30-40 min, można normalnie korzystać z odkażonego pomieszczenia.